:
:
Zaloguj
Twój koszyk jest pusty

Aktualności

Nike+ SportWatch GPS

24.01.2011, godz. 18:41

W pierwszym tygodniu stycznia przedstawiciele Nike oraz firmy TomTom - lidera rozwiązań nawigacyjnych - pokazali światu czym jest: Nike+ SportWatch GPS. Nowy produkt został zaprezentowany w Las Vegas. Jak na stolicę hazardu przystało, stawka została ustalona bardzo wysoko, a finałowe rozdanie powinno dostarczyć mnóstwo emocji. Urządzenie, łączące w sobie technologie GPS i Nike+, znajdzie się w szerokiej sprzedaży już za pół roku. Karty na stół!

Nike+SportWatch GPS nie jest standardowym zegarkiem sportowym. Ma być za to niezwykle dokładnym narzędziem pomiarowym, monitorującym niemal wszystkie parametry treningu, a jednocześnie pozwalającym na szybkie połączenie z 4-milionową społecznością biegaczy Nike+. Kryje w sobie funkcjonalny stoper, monitor pracy serca i narzędzie motywacyjne. Całość została opakowana w funkcjonalną oraz miłą dla oka wodoodporną i wstrząsoodporną obudowę.

W pierwszym rzędzie konstruktorzy nowego produktu postawili na dokładność. Podczas treningu Nike+ SportWatch GPS ustala pozycję użytkownika korzystając z komunikacji satelitarnej, jak też na bieżąco gromadząc dane z sensora Nike+ umieszczonego tradycyjnie pod wkładką lewego buta biegacza. Dzięki temu nawet w pochmurne dni albo przy gwałtownych zmianach tempa urządzenie powinno przekazywać użytkownikowi dokładną prędkość biegu i pokonany dystans.

Po drugie przejrzystość. Chyba nic tak nie denerwuje podczas treningów, jak kłopot z odczytaniem i interpretacją danych. Za funkcjonalność Nike+ SportWatch GPS odpowiada duży, podzielony ekran, który pełni też funkcję przycisku do zatrzymywania i odczytywania na bieżąco parametrów treningowych. Stoper może pomieścić w pamięci 50 międzyczasów, a jego obsługa jest bardzo prosta. Dodatkowe funkcje umożliwiają ciągłą motywację biegacza poprzez komunikaty wyświetlane na ekranie, informujące na przykład o ustanowionym właśnie rekordzie na danym dystansie. Co bardzo ważne, urządzenie może również pełnić funkcję monitora pracy serca. W sumie rejestruje więc takie zmienne treningu, jak: czas i tempo biegu, pokonany dystans, liczbę spalonych kalorii oraz tętno.

Po trzecie... nie biegaj sam. Nike+ SportWatch po zakończeniu treningu łączy się (za pomocą wbudowanego sprytnie łącza USB) z komputerem. Dane treningowe błyskawicznie przekazywane są na konto użytkownika Nike+. Na stronie nikerunning.com można swój trening analizować, porównać z osiągnięciami innych członków światowej społeczności Nike+, brać udział w licznych wyzwaniach czy realizować swoje własne cele biegowe, takie jak choćby spalenie określonej liczby kalorii.

Jak podkreślają twórcy nowego produktu, posiadacze Nike+ SportWatch GPS będą mieli dostęp do ogromnej bazy tras wyznaczonych przez użytkowników Nike+ i starannie zweryfikowanych dzięki technologii TomTom. Każda trasa ma zostać dokładnie opisana nie tylko pod kątem jej długości, ale również różnicy wzniesień, stopnia trudności, jak też miejsc charakterystycznych.

Warto dodać, że Nike+ SportWatch GPS ma niewielkie wymiary i waży jedynie 66 gramy. Będzie nowym sposobem na korzystanie z technologii Nike+ obok  istniejących już na rynku Nike+ SportBand, iPod nano, iPod touch, czy iPhone.

Zegarek już w krótce w ofercie firmy ergosport.pl

[Źródło: http://klubbiegaczanike.bieganie.pl/aktualnosci/wpis/premiera-nike-sportwatch-gps/]

Nasi partnerzy:
Obsługujemy m.in płatności przez:
ergosport.pl
ul. Zaścianek 11
09-407 Płock
Telefon: +48 603 477 774
Fax: +48 503 087 268
Email: biuro@ergosport.pl
NIP: 774-283-78-43
REGON: 141688122
Konto bankowe: ING Bank - 97 1050 1966 1000 0090 6595 4209
Stronę najlepiej oglądać w: