:
:
Zaloguj
Twój koszyk jest pusty

Technologie

Nike Air Max
Nike Air Max

Poduszka gazowa Air Max znajduje się we wszystkich butach z „okienkiem”. Okienko nie tylko umożliwia klientowi podgląd systemu amortyzacji, ale również sprawia, że poduszka Air Max może być większa od standardowej Nike Air. System Air Max zapewnia maksymalny komfort i ochronę układu kostno-stawowego i mięśni przed silnymi uderzeniami.

Nike Air Zoom
Nike Air Zoom

 

Korzyści systemu poduszek gazowych Nike Air Zoom:
• Dzięki dużej sprężystości oddaje energię zaangażowaną w ruch,
• Chroni przed uderzeniami mimo małej objętości poduszki,
• Niski profil przyspiesza reakcje i zmniejsza ryzyko skręcenia stawu skokowego,
• Płaska powierzchnia pozwala na umieszczenie amortyzacji bliżej stopy oraz zapewnia lepsze czucie podłoża.

Nike Free
Nike Free

Technologia oparta na założeniach koncepcji ,, NATURAL MOTION"  jej synonimem są warunki ruchu bosej stopy.

Podeszwa wykonana na kanwie tej tezy jest jedyną powstającą na tzw. ,,ruchomym kopycie" zapewniającym odpowiednie odwzorowanie w czasie sekwencji ruchu elementów konstrukcyjnych stopy. Dzięki temu użytkownik obuwia serii FREE ma możliwość użytkowania krótkich mięśni stopy dotychczas wyizolowanych z ruchu w tradycyjnym obuwiu. Mięśnie te odpowiadają przede wszsytkim za kształt wysklepienia stopy a ich dysfunkcje mają znaczący wpływ na podeszwę wysklepienia stopy związaną z powstawaniem płaskostopia oraz koślawym lub szpotawym ustawieniem kości piętowej. W nomenklaturze marki Nike 0.0 odpowiada parametrom ruchu bosej stopy zatem kolejne cyfry będą odpowiadać stopniowemu ograniczaniu możliwości tego ruchu. 1.0/2.0/3.0/4.0/5.0/6.0/7.0

Zaleca się uzytkowanie stopniowane i regresywne (od najwyższego do najniższego) kolejnych modeli butów w celu optymalnego komfortu i adaptacji stopy do zmiennych warunków ruchu.

Modele z serii FREE doskonale sprawdzają się jako obuwie uzupełniające w treningu oraz jako element odnowy biologicznej przesilonego układu amortyzacyjnego stopy biegaczy.

Lunarlon
Lunarlon

Nowoczesna pianka LUNARLON nie tylko amortyzuje, ale jednocześnie charakteryzuje się lekkością, sprężystością i stabilnością. Podeszwa z niej wykonana jest niezwykle miękka i skutecznie rozkłada siłę nacisku na większej powierzchni. Dzięki temu, towarzyszące każdemu krokowi uderzenia nie skupiają się w jednym miejscu. Co za tym idzie, chronione są nie tylko delikatne mięśnie i układ kostny stóp, ale też przyspieszona zostaje regeneracja po treningu.  30% lżejszy od phylonu.

Nike Shox
Nike Shox

Technologia Nike Shox powstała w wyniku szeregu przemyśleń związanych z zapewnieniem jak najdoskonalszego systemu tłumienia siły zderzania pięty z podłożem. Warto tu zauważyć, że jest ona 4 krotnie większa dla biegu w stosunku do chodu. Ma na nią wpływ szybkość ruchu, częstotliwość kroków, masa ciała zawodnika oraz gęstość ośrodka w jakim zachodzi dany ruch. Niemniej jednak jest to duża siła, która ma negatywny wpływ na aparat ruchu a jej oddziaływanie wiąże się z dużymi stratami energii kinetycznej w trakcie ruchu. Konstruktorzy Nike w oparciu o system zawieszenia układu napędowego bolidów F1 opracowali technologię, ktora doskonale amortyzuje i stabilizuje piętę w trakcjie udeżenia o podłoże oraz dodatkowo niweluje straty energii kinetycznej, aby zapewnić warunki do jak najszybszego ruchu. 

Phylite
Phylite

 

To materiał powstały z połączenia podeszwy zewnętrznej z materiałem, z którego jest wykonana podeszwa środkowa. 
Celem tego zabiegu jest obniżenie wagi i skonstruowanie lekkiego buta dla tych sportowców, dla których sukces zależy od prędkości. Phylite to w 60% Phylon, a w 40% - guma. W miejscach o dużej ścieralności umieszcza się gumę węglową. 
Korzyści: Spód (podeszwa zewnętrzna + środkowa) lżejszy o około 20%, lepsza elastyczność oraz ochrona środowiska wynikająca ze znacznego zmniejszenia ilości odpadów i strat spowodowanych ścinkami.

Flywire
Flywire

Konstruktorzy Nike zainspirowani superwytrzymałą, a zarazem elastyczną konstrukcją mostów linowych opracowali technologię Flywire. Strategicznie umiejscowione nylonowe włókna, niczym kable w moście linowym, tworzą wyjątkowo lekki, wytrzymały elastyczny szkielet cholewki, który idealnie trzyma stopę redukując do minimum jej zbędne ruchy w bucie. Dodatkowo stopa otrzymała dzięki Flywire wsparcie w miejscach, w których działają na nią największe przeciążenia. Wyczynowe buty biegowe wykorzystujące tę technologię to najlżejsze obuwie obecnie dostępne na rynku.

Phylon
Phylon

Marszczy się po ściśnięciu, zazwyczaj wyraziście biały. Jego cechy to: Bardzo niska waga, amortyzacja i duża sprężystość.

Nike Air
Nike Air

Poduszka AIR z wtłoczonym do środka gazem zapewnia doskonałą amortyzację, chroniąc układ kostno-stawowy i mięśnie biegacza. Duży komfort i wytrzymałość, jakie gwarantuje AIR, pozwala dłużej trenować, co przekłada się na osiągnięcie lepszych wyników. W standardowych butach do biegania, od momentu ich założenia, piankowy materiał podeszwy środkowej zaczyna ulegać zniszczeniu i z każdym krokiem, czy podskokiem, amortyzacja staje się coraz słabsza. System amortyzacji NIKE AIR zapewnia ten sam poziom tłumienia wstrząsów przez cały czas użytkowania buta.

 

 Dri-FIT
Dri-FIT

Technologia Dri-FIT umożliwia utrzymanie suchej i dobrze wentylowanej skóry kiedy intensywanie się pocisz w trakcie wysilku.

Rozwinięte i bardziej zaawansowane opcje tej technologii to:

 • Nike Sphere Cool
 • Nike Sphere React Cool
 • Nike Sphere Macro React
 • Nike Sphere Dry
 • Nike Sphere React DryTherma-FIT
Therma-FIT

Ubrania z lini produktów Therma- FIT wspomagają utrzymanie komfortu cieplnego oraz izolują od zimnego wpływu warunków zewnętrznych.

Rozwinięte opcje tej technologi to:

 • Therma-FIT
 • Nike Sphere Thermal
Storm-FIT
Storm-FIT

Ubrania z linii produktów Storm-FIT cechuje utrzymanie optymalnych warunków cieplnych oraz izolacja przed przemoczeniem spowodowanym deszczem.

Rozwinięte opcje tej technologii to:

 • Clima-FIT
 • Storm-FIT 5
 • Storm-FIT 10
 • Storm-FIT 20
 • Nike Sphere Pro
STANDARD 100 by OEKO-TEX®
STANDARD 100 by OEKO-TEX®

Od 1992 roku STANDARD 100 by OEKO-TEX® jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Produkty, którym przyznano ten znak, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.

 

Certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX® potwierdza spełnienie wymagań zawartych w załączniku XVII REACH (włączając stosowanie barwników azowych, niklu itp.), amerykańskich wymagań odnośnie całkowitej zawartości ołowiu w artykułach dla dzieci ICPSIA, z wyłączeniem akcesoriów wykonanych ze szkła). Ułatwia sprzedaż wyrobów włókienniczych, przede wszystkim na rynkach krajów Unii Europejskiej, Rosji, Ukrainy Białorusi, USA, Kanady, Japonii i innych.

Nike PRO
Nike PRO

Specjalistyczna odzież sportowa przeznaczona do stosowania w trakcie zawodów i treningu. Produkty tej kategorii wspierają układ naczyń włosowatych skóry co wpływa na szybkośćj zachodzących tam procesów bio-fizycznych takich jak: dyfuzja gazowa, termoregulacja oraz wymiana substratów i produktów przemian energetycznych.

Bowerman Series
Bowerman Series

William J. Bowerman był amerykańskim trenerem, który poza prowadzeniem grupy biegaczy zajmował się także konstruowaniem technologi pomagających uzyskiwać lepsze wyniki podczas startów. Jego pomysły to między innymi podeszwa w kształcie klina na wysokości pięty czy też zastosowanie nylonu podczas produkcji cholewki.    Buty należące do tej serii charakteryzują się niezwykłą lekkością oraz perfekcyjnym wykonaniem w każdym szczególe.

Odzież i artykuły dla dzieci
Odzież i artykuły dla dzieci
Nike Plus
Nike Plus

Nike+ to technologia opracowana dla sportowców, którzy lubią biegać słuchając muzyki i którzy chcą kontrolować swoje postępy zgodnie z założonymi celami. Technologia Nike+ to rewolucja  w zbieraniu i przesyłaniu danych treningowych. Sensor umieszczony w lewym bucie Nike       z oznaczeniem Plus mierzy prędkość biegu, dystans do celu, czas oraz spalone kalorie. Dane są bezprzewodowo transmitowane do odbiornika podłączonego do iPod’a, a następnie przekazywane użytkownikowi głosowo przez słuchawki, podczas gdy słucha on swoich ulubionych utworów muzycznych. • System Nike+ pełni rolę osobistego trenera, który informuje sportowca podczas biegu, jak powinien wpłynąć na swój wysiłek, żeby osiągnąć założony przez siebie cel. Wybrana przez siebie muzyka oraz informacje dostarczane przez słuchawki np. „Właśnie spaliłeś 150 kalorii” lub „Do celu zostało Ci 1,5 km” motywują sportowca. Po wysiłku można w pełni przeananalizować dane         i porównać je z poprzednimi, podłączając iPoda do komputera. Istnieje także możliwość porównywania swoich wyników z osiągnięciami innych użytkowników Nike+ na stronie www.nikeplus.com, co może dodatkowo uatrakcyjnić korzystanie z tej technologii poprzez dodanie ducha rywalizacji silnie zakorzenionego wśród biegaczy.

 

 • Naukowcy udowodnili, że słuchając muzyki staramy się podświadomie zsynchronizować swoje ruchy z jej rytmem. Dlatego poprzez odpowiedni dobór muzyki można znacząco wpłynąć na tempo treningu i tym samym na wynik.
Specjalna linia produktów dla kobiet
Specjalna linia produktów dla kobiet
Total 90
Total 90
Control 360
Control 360
Mercurial
Mercurial
Nike 5
Nike 5
Nike Tiempo
Nike Tiempo
Nike Force
Nike Force
Nike Flight
Nike Flight
Bądź Modna
Bądź Modna
Bądź Szybka
Bądź Szybka
Bądź Silna
Bądź Silna
Bądź Sobą
Bądź Sobą
Teamsport FOOTBALL
Teamsport FOOTBALL
Teamsport Running
Teamsport Running
Teamsport Running 2011&2012
Teamsport Running 2011&2012
Nasi partnerzy:
Obsługujemy m.in płatności przez:
ergosport.pl
ul. Zaścianek 11
09-407 Płock
Telefon: +48 603 477 774
Fax: +48 503 087 268
Email: biuro@ergosport.pl
NIP: 774-283-78-43
REGON: 141688122
Konto bankowe: ING Bank - 97 1050 1966 1000 0090 6595 4209
Stronę najlepiej oglądać w: